Lignos

Kvalita záhradných chatiek a drevostavieb, individuálny zákaznícky prístup a široká ponuka doplnkových služieb je to, čo nás odlišuje od spoločností so sériovou výrobou, prípadne obchodných spoločností ponúkajúcich sériové výrobky iných firiem.

Aktuálne

Láska k drevu a profesionalita, to je krédo našej spoločnosti. Dovoľujeme si predstaviť nás v tomto krátkom videu a tešíme sa na každú ďalšiu príležitosť
dokázať Vám, že sme skutočne dobrí.

V čom sme výnimoční

Ako spoločonsť si myslíme, že ponúkame služby zákazníkom, ktoré stoja za zmienku a možno nie sú pravidlom v našej oblasti podnikania. Nižšie Vám chceme priblížiť niekoľko z nich, ktoré sú súčasťou všetkých našich produktov.

 • Sme slovenská spoločnosť

  Sme slovenská spoločnosť pôsobiaca na poli výroby malometrážnych drevostavieb (záhradné chatky, rekreačné a víkendové chaty, prístrešky, ... ) od roku 2001. Spracovávame výhradne drevo pochádzajúce zo severného Slovenska a táto vstupná surovina prechádza prísnym výberom, čo je základom našej filozofie – dodať zákazníkovi špičkovú kvalitu za rozumnú a spravodlivú cenu.

 • Referencie

  Radi poskytneme referencie na naše realizované stavby, nakoľko drevostavby realizujeme po území celého Slovenska. Práve informácie od zákazníkov, ktorým sme realizovali ich zámer považujeme pre nového zákazníka za prioritné. Preto radi prijímame spätnú väzbu od majiteľov našich stavieb, ktorá nám v našej práci veľmi pomáha.

 • Široký rozsah služieb

  Rozsah služieb, ktoré poskytujeme zákazníkm je naozaj široký. Od dodávky drevostavby v demonte, cez poskytnutie kvalifikovaných pracovníkov k montáži realizovanej zákazníkom, až po dodávku na kľúč s montážou, strešnou krytinou podľa výberu zákazníka, odkvapovým systémom a povrchovou úpravou.

 • Vlastná výroba

  Pri výrobe záhradných chatiek a drevostavieb nepoužívame krížový spoj ako väčšina výrobcov tejto kategórie, ale patentované spojenie v masívnom rohovom stĺpe. Toto riešenie poskytuje mnoho výhod (stabilita, pevnosť, eliminácia pracovania dreva) a dlhoročné skúsenosti nám tieto predpoklady potvrdzujú. Nepovšimnutý neostane ani poctivý masívny vzhľad našich drevostavieb.

  Na konštrukčné diely používame výhradne materiál 140 x 140 mm, hrúbku steny 45 mm a plné podbitie 20 mm tatranským profilom. Všetok použitý materiál je hobľovaný, brúsený s upravenými hranami. Zároveň sú naše drevostavby projektované na použitie všetkých typov strešných krytín.

 • Návrhy a vizualizácie

  Našim zákazníkom ponúkame poradenstvo pri zámere zaobstarať si vhodnú drevostavbu, jej návrh a vizualizáciu pred samotnou realizáciou, v prípade potreby vypracovať projektovú dokumentáciu potrebnú na ohlásenie stavby alebo ku stavebnému konaniu.

 • Spravodlivá cena

  Všetky služby a produkty poskytujeme svojim zákazníkom za skutočne spravodlivú a rozumnú cenu, za ktorou si stojíme a vieme si ju obhájiť.

Otázky a odpovede

Prinášame Vám niekoľko odpovedí na často kladené otázky od Vás, našich zákazníkov, ktoré dostávame počas dohadovania drevostavby alebo jej montáže.

Používate aj inú hrúbku profilu pre záhradné chatky a domčeky ako 45mm?

Snažíme sa tomu vyhnúť. Zdôvodnili sme to aj v článku, ktorý je možné si prečítať v našom blogu

Dodávate záhradné chatky zákazníkovi na kľúč?

Áno, našim zákazníkom poskytujeme kompexné služby od návrhu záhradnej chatky alebo inej drevostavby, vizualizáciu konečného diela, až po jej realizáciu vrátane náteru vo výrobe, akejkoľvek strešnej krytiny a odkvapového systému. 

Je súčasťou  záhradnej chatky aj podlaha?

Nie, pri štandardnej konfigurácii záhradnej chatky nie je podlaha súčasťou dodávky. Viac k informáciám ohľadom podlahy si môžete prečítať v článku v našom blogu.