Blog cover photo

Lignos / Blog / Záhradné chatky a ich alternatívne využitie


Záhradné chatky a ich alternatívne využitie

Zverejnené 17.3.2021 v kategórii - Záhradné chatky a domčeky moderné

Záhradné chatky, domčeky ako aj veľa iných typov záhradných drevostavieb vyrábame už viac ako 10 rokov. V tomto roku sme však realizovali niekoľko záhradných projektov, ktoré nás svojim účelom využitia prekvapili. Či už sa jedná o stavbu špeciálneho dreveného kurína ako aj viacero záhradných chatiek slúžiacich ako predprípravy pre realizácie interiérovej sauny.

Moderný drevený kurín


Moderný drevený kurín 

Projekt kurínu bol pre nás veľmi špecifický v tom zmysle, že sme nemali so stavbou kurínu žiadne skúsenosti. Mali sme len základné znalosti, z ktorých častí kurín pozostáva. Informácie sme čerpali hlavne z internetu a z podobných online zdrojov. Našťastie zákazník mal presnú predstavu, ktorú nám predostrel a pravidelne ju s nami aj konzultoval. Výsledkom bolo naplnenie jeho predstáv o kuríne, ktorý si vymyslel aj so všetkými jeho časťami určenými pre výbeh sliepok, zber vajíčok, časti s bidlami pre prebývanie sliepok v chladnom počasí ako aj časti pre chovné sliepky.
Moderný drevený kurínModerný drevený kurín

Záhradné chatky ako predprípravy sáun

Ďalšou častejšou požiadavkou zákazníkov býva, či je možné záhradnú chatku prispôsobiť využitiu v podobe sauny. Zákazník si chce buď realizovať integrovanú saunu sám v záhradnom domčeku alebo chce, aby časť záhradnej chatky bola priamo pripravená a upravená ako saunový a oddychový priestor.

To znamená, že priestor musí mať znížený strop, byť správne zateplený, obložený, prípadne musia byť dodané prvky ako lavice, opierky a iné. Prispôsobené musia byť použité materiály, ako aj sklá v oknách a prípadne v dverách.

Záhradná chatka - sauna


Sme veľmi radi, že nám zákazníci verili aj v projektoch, pri ktorých sme ich upozornili, že záhradné drevostavby pre takéto využitie sme často v minulosti nevyrábali a zároveň boli na konci s výsledkom veľmi spokojní.